O naszym Kole

Koło Turystyki Rowerowej “KIEKRZ” powstało wiosną 1999r. z inicjatywy Marii i Tadeusza. Lecz historia wspólnych wyjazdów rowerowych rozpoczęła się dużo wcześniej.
Zaczęło się od V Majówki z rowerem “Malta 95″ w 1995r., rok później VI Majówka z rowerem “Malta 96″. W czerwcu tego samego roku zwiedziliśmy piękną i przyjazną rowerzystom wyspę Bornholm.

Pierwszą imprezą jaką zorganizowaliśmy w ramach KTR był I Rajd Rodzinny wokół J. Kierskiego 1 sierpnia 1999r.

Jak wiadomo, nikt nie lubi czytać długich historii, dlatego w kalendarium przedstawiliśmy Państwu listę wycieczek, rajdów, wypraw w których od 1995r. braliśmy udział.

Warto jednak wyszczególnić, że w 2001 roku po licznych rajdach wiosennych w dniu 8 lipca trzech członków Koła – Janusz Czyżniewski, Tadeusz Matuszek i Jan Wilk podjęli wyzwanie i wspólnie z innymi rowerzystami objechali pierścień rowerowy wokół Poznania liczący 173 km. Trasa została pokonana w 7 godzin i 50 min.

Co roku bierzemy udział w wielu rajdach i imprezach rowerowych organizowanych przez oddziały PTTK, Koła i Kluby na terenie całego kraju. Często wyjeżdżamy na trasę niewielką grupką. Cieszymy się każdą wyprawą, nawet tą najkrótszą. Większość z nas pracuje zawodowo i niestety nie mamy wolnego czasu w nadmiarze, ale każdą wolną chwilę poświęcamy tej wspaniałej pasji, jaką jest turystyka rowerowa. My – jako KTR dotychczas organizowaliśmy dwa rajdy w roku. W marcu do Rezerwatu „Śnieżycowy Jar” w Starczanowie i w maju „Rodzinny Rajd wokół Jeziora Kierskiego”. Od 2005r. organizujemy trzeci – „Zimowy Rajd Rowerowy wokół Jeziora Kierskiego”. Pomagają nam w tym: Urząd Gminy Rokietnica, Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy, Starostwo Powiatu Poznańskiego i grono osób prywatnych.

Bardzo nas cieszy fakt, że z roku na rok chętnych do brania udziału w naszych imprezach jest coraz więcej. Na naszym I Rajdzie Rodzinnym wokół J.Kierskiego było 35 osób, a na VIII już 270 i każdy z uczestników rajdu otrzymał kamizelkę odblaskową. Na VII Rajdzie wokół Jeziora Kierskiego dzięki hojności firmy „VICTUS” rozdano ponad sto lampek rowerowych.Przy współudziale Urzędu Gminy Rokietnica zorganizowaliśmy rajd po Gminie Rokietnica dla młodzieży ze Swarzędza.Byliśmy również współorganizatorami uroczystości związanej z objechaniem pierścienia wokół Poznania i Majowego Rajdu Rowerowego Prezydenta Miasta Poznania w 2001 roku oraz wyprawy rowerowej Suchy Las – Isenhagen (gdzie to???). Byliśmy organizatorami wyprawy do Holandii i Danii. Mamy jeszcze dużo pomysłów i planów.

Czy uda się je zrealizować? Zobaczymy!

A teraz kilka słów o nas: w szeregach naszego koła znajdują się ludzie różnych profesji i w różnym wieku (od 5 lat do 75). Mimo że mamy swoją siedzibę w Kiekrzu to oprócz mieszkańców Kiekrza nasi członkowie rekrutują się też z innych miejscowości – z Poznania, Krzyszkowa, Złotnik. Od początku powstania Koła funkcję prezesa pełni Maria Matuszek z Kiekrza. Trójka z nas posiada uprawnienia Przodownika Turystyki Kolarskiej, mamy znakarza szlaków nizinnych, a wszyscy członkowie zdobywają kolejne stopnie Kolarskiej Odznaki Turystycznej. Posiadamy bogatą dokumentację naszych rowerowych wojaży, mnóstwo zdjęć, dyplomów, kilka pucharów.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego poznawania piękna z pozycji rowerowego siodełka.

One thought on “O naszym Kole

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>